Araç Park Stoperi

Araç park stoperi, kauçuk plastik malzemeden üretilen bir üründür. Araç park demiri ürünümüz ile işlevsel olarak aynı olmakla beraber kullanım ömrü daha uzundur. Çünkü araç park stoperinde malzemenin eğilmesi bükülmesi gibi durumlar söz konusu değildir.

Araç Park Stoperi

Ürünümüz iyi uygulandığı takdirde çok uzun süre dayanıklı kalmaktadır.

Araç Park Stoperi Çeşitleri

Malzeme iki çeşitte müşteriye sunulmaktadır. Her tekerleğe 1 er adet düşecek şekilde 2 farklı parçadan oluşan bir takım olmaktadır. Bu malzeme takımının avantajı ve dezavantajı mevcuttur. Avantajı malzemelerin herhangi birisinde bir sorun olursa o malzeme değiştirilmekte ve diğer malzemede herhangi bir problem olmamasıdır. İki parçadan oluşan ürünün uygulamasının dezavantajı ise araç sürücüsünün tekerleğinin birisini denk getirip diğerini denk getirmeden düzensiz biçimde park etmesine rastlanılmasıdır. Bu örnekler otoparklarda baktığınızda sık sık görebileceğiniz örneklerdir.

Ürünün ikinci çeşit kullanımı ise birbirine geçen iki parçadan oluşan yani işin sonunda baktığınızda tek parça olarak görebileceğini kullanım tipidir. Bu ürün tipi araç sürücüsünün park etmesi için daha kolay ve tekerleklerini denk getirebilmesi için daha elverişli bir ortam hazırlamaktadır.

Araç Park Stoperi Teknik Özellikleri

Stoperlerinin birçok özellikleri bulunmaktadır. Bu özellikler malzeme kalitesini ve kullanım ömrünü belirlemektedir. Araç park stoperi  teknik özelliklerini aşağıda size detaylı bir şekilde aktarıyoruz.

Araç Park Stoperi Ölçüleri ve Ağırlığı

180 cm genişlikte , zeminden 13 – 14 cm yükseklikte , reflektif bantlı malzemedir. Yaklaşık olarak ağırlığı 15 kg civarındadır.

Ürün uygulaması için belli miktarda delik matkap yardımıyla delinerek , plastik dübeller yerleştirildikten sonra trifon vidalar ile sıkıştırılmaktadır.

Kauçuk ürünün işlevsel olmasının yanı sıra estetik açıdan mükemmel bir görünüme sahiptir. Özellikle reflektif bantları sayesinde parlak, dikkat çekici bir görünümde olduğundan araç sürücüsü otoparka girdiğinde ilk dikkatini geçen ekipman araç park stoperi olmaktadır.

Ürünün Montajı

Ürününün montajını yaparken araç park demirinde ifade ettiğimiz mesafe usulleri tamamen geçerlidir. Duvardan uzaklığı 80 cm – 90 cm arasında montaj yapılmalıdır. Alışveriş merkezlerinde otopark çizgileri uygulamalarının arka bölümlerinde sıklıkla gördüğünüz araçların birbirine bakacak şekilde bitişik parklanma usulünde  park ettiği kısımlarda da 80 cm – 90 cm kuralı önemlidir. Aksi halde burun buruna çarpma hadiseleri fazlaca yaşanır. Tabi burada aracın arka bölümünün yola fazla taşmaması için otoparkın dizaynı da önem taşımaktadır. Burada da  min. 4,50 mt – 5 mt uzunluk otopark çizgisi için şarttır.