Kolon Köşe Koruyucu

Kolon köşe koruyucu otoparklarda sürücülerin kolonlara çarpmasını engellemek amacıyla kolonların köşelerine montaj yaptığımız trafik ürünleridir.

Kolon Köşe Koruyucu

Otoparklarda, fabrika içlerinde oluşan trafik yüzünden bazı zamanlar sürücülerin akılları karışabilmekte ve dalgınlık ile buralarda kazaya sebebiyet verebilmektedirler. Bu karışıklığı ve kazaları en aza indirgemek için kolonların görünür hale getirilmesi çok önemlidir. Araç sürücülerinin, görsel olarak kolon köşe koruyucu etkisiyle kolonlara çarpması azalmaktadır. Bunun dışında kolonlara çarpılsa bile düşük hızlarda araçların zarar görmesi aza indirgenmiş olur. Bu yüzden otopark çizgileri uygulamalarımızda sıklıkla bu malzemeyi kullanmaktayız.

Kolon Köşe Koruyucu Malzeme Özellikleri

Köşe koruyucular yumuşak PVC malzemeden üretilmektedir. Genel olarak  ağırlıkları 2 kg civarındadır, ancak bazen kullanılan malzemeye göre bu ağırlık artış veya azalış gösterebilmektedir. Malzemenin uzunluğu ise 75 cm – 90 cm e kadar farklı uzunluklarda olabilir. Ürün uzunlukları üretici firmaya göre değişiklik göstermektedir.

Köşe Koruyucu Malzemelerde Kullanılan Renkler

Köşe Koruyucular çoğunlukla siyah renk pvc malzemeden üretilmektedir. Malzemenin gelen darbeleri absorbe edebilecek yapıda ve yumuşaklıkta olması çok önemlidir. Bu pvc malzeme çapraz şekilde çizgilerden oluşmaktadır. Bu çizgilerin arasında da sarı refleftik folyolar çapraz şekilde yapıştırılmaktadır. Burada önemli olan malzemenin herhangi bir ışıkta parlaması ve dikkat çekici olmasıdır.

Kolon köşe koruyucu işlevinin yanı sıra, estetik açıdan da otopark alanına renk katmaktadır. Özellikle kolonlarda tarama tercih edilmemiş ve sadece belli bir renkte boyanmış ise kolon köşe koruyucunun sarı siyah desenleri tarama gibi görüntüsüyle bu ihtiyaca da cevap verebilmektedir.  Bu uygulama sayesinde otoparklarımız daha dikkat çekici ve estetik hale gelmekte, kaliteli bir görüntü oluşturmaktadır.

Görsel açıdan sürücünün dalgınlık eseri kolon ve duvar köşelerine çarpmasını engelleyen bu önemli trafik ürünleri , müşterilerin imkan ve olanakları dahilinde her projede kullanılmalıdır. Firmamız köşe koruyucuları her projede gerekli gördüğü yerlerde sıklıkla kullanmaktadır. Yaptığımız projelerde kaliteyi ve kullanım ömrünün uzunluğunu her zaman ilk sıraya koymaktayız. Bu yüzden projelerimizde uzun ömürlü ve piyasada kaliteli olan ürünleri tercih etmekte ve tavsiye etmekteyiz. Sizde köşe koruyucu siparişleriniz için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.