Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi zemin kaplama çeşitli tesislerde, depolarda, fabrikalarda, otoparklarda ve büyük mağazalarda kullanılan bir zemin kaplama yöntemidir. Günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. Gerek şık görünümü, gerekse kullanım kolaylığı açısından diğer zemin kaplama yöntemleri arasında öne çıkmaktadır. Firmamız tarafından müşterilere sıklıkla önerilmektedir.

Epoksi Zemin Kaplama Çeşitleri

Epoksi zemin uygulaması tercihi yüksek bir ürün olduğundan farklı çeşitleri de zamanla ortaya çıkmıştır. Uygulama çeşitlerini iki farklı kategori de inceleyebilir ve açıklayabiliriz.

Self Leveling Epoksi Zemin Kaplama

En estetik zemin kaplama yöntemidir. Bu estetik görünüm uygulama yaptıktan sonra ortaya çıkan pürüzsüz ve şeffaf görünümden kaynaklanmaktadır. Bu özelliği sayesinde temizlik konusunda oldukça kolaydır. Zemin üzerindeki kirler ve lekeler kolayca temizlenmekte ve leke tutmamaktadır. Bu yüzden gıda endüstrisi, ilaç endüstrisi ve sağlık endüstrisi gibi steril ortamlar gereken endüstrilerde sıklıkla tercih edilmektedir.

Pürüzlü Yüzey Epoksi Zemin Kaplama

Bu zemin kaplama metodu ise portakal kabuğu desenli bir uygulamadır. Sıklıkla üzerinde pürüzlü bir yüzey bulunması gereken, kaymayı engellemesi için yürüyüş yollarında kullanılmaktadır. Örnek vermek gerekirse fabrika çizgileri uygulamaları içinde yaya yürüyüş yollarında kullanılır. Gözenekli bir yapısı bulunmasına rağmen oldukça estetik bir görünüm sağlamaktadır.

Epoksi Kaplamalar Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli

Epoksi kaplama yapılırken dikkat edilmesi gereken bir çok önemli konu bulunmaktadır. Epoksi uygulamasına başlamadan önce ilk olarak mekanın yapısı incelenmelidir. Yapılacak mekanın özelliklerine göre epoksi boyanın özellikleri seçilmelidir. Bu uygulama  ömrünü uzatmakta ve işinizin kalitesini arttırmaktadır.

Bir diğer önemli husus ise uygulama yapılacak zeminin durumudur. Örnek olarak kaplama yapılacak yüzeyde herhangi bir kirlilik, çatlak ve rutubet gibi kötü koşullar bulunmamalıdır. Eğer zeminde bu kötü koşullar bulunuyor ise, epoksi zemin uygulaması öncesi zemin bu kötü koşullardan arındırılmalı ve uygulama açısından kusursuz hale getirilmelidir.

Epoksi zemin kaplama uygulamasına avantaj yönünden bakarsak birçok avantajı bulunmaktadır. Örnek olarak renk kartelasının genişliği bu avantajların başında gelmektedir. Bu projelerinizde istediğiniz rengi kullanabilmeniz anlamına gelmektedir. Uygulama yapılacak rengi karteladan seçebilirsiniz.  Ek olarak temizlik kolaylığı ve şık görünümü işinizi daha fazla kolaylaştırmaktadır.

Epoksi Uygulamalarımız