Trafik Ürünleri

Trafik ürünleri, otoparklarla ve karayollarında kullandığımız önemli ekipmanlardır. Bu ürünler kullanıldıkları yerde trafiğin düzenlenmesinde, can ve mal kaybının en aza indirgenmesinde bir çok avantaj sağlamaktadır. Sağladıkları bu avantajları aşağıda sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Trafik ürünlerini, otoparklarda araç park yerlerini vurgulamak için çizilen otopark çizgileri uygulamalarında, kolonlara araç çarpmasını önlemek için, otoparklarda kör noktalar olduğunda gelen aracı görebilmek için yada araçların hızını düşürmek gibi farklı  amaçlarla kullanmaktayız. Bu ürünler kullanıldıkları yerlere göre farklı avantajlara sahiptir.

Trafik Ürünleri Kullanılmadığında Oluşacak Durumlar

Bir otopark çizgisi çizildikten sonra araç park demiri yada kauçuk araç park stoperi ile desteklenmediği sürece otopark çizgisi tam olarak işlevini yerine getiremez. 

Kolonlarda kolon köşe koruyucu  montajı yapmadığımız zaman araçların çarpması sonucu hem beton yüzeyde zararlar oluşur, hem de araçların zarar görmesine yol açar.

Güvenlik aynası yerleştirilmediğinde otoparktan çıkan araç , otopark rampasından gelen aracı görmeyip kazalara neden olabilir.

Esnek delinatörler  ( hacıyatmaz )  kullanılmadığı zaman bazı araç sürücüleri araçlarını bina girişine yada yangın acil çıkış kapısı önüne bırakmaktadır.

Kauçuk hız kesici kullanmadığımız zaman otoparklarda araçlar hız sınırının çok üzerinde hızlarla gidebilmekte ve yayalara çarpma gibi olumsuz durumlara sebebiyet vermektedirler.

Trafik levhaları kullanmadığımız zaman sürücüler çıkış kapısını yada AVm giriş kapısını bulamadığı için otoparkta gereksiz zaman geçirerek hem trafik yoğunluğuna hem de egzoz emisyon yoğunluğuna sebebiyet vermektedirler.

Trafik konisi kullanmadığımız zaman araçlar bir yol güzergahında yol çalışması olduğunu tam olarak anlama imkanını bulamazlar.

Yol butonu kullanmadığımız zaman araçlar gitmeleri gereken yol çizgisi uygulamasını aşarak dalgınlık sonucu diğer şeride geçmekte ve kazalara sebebiyet vermektedirler.

Bu maddelerden de anlaşıldığına göre trafik ürünleri doğru yerlerde kullanıldığı zaman, alanlarına göre trafik düzenlenir ve oluşacak her türlü zarar en aza indirgenir. Bu ürünlerin doğru kullanımı tecrübe ve uzmanlık istemektedir.

Firmamız sahip olduğu uzmanlık ve tecrübesi ile uzun yıllardan beri başarılı projelere imza atmaktadır. Sektöründe her an daha öne çıkan firmamız trafik ürünleri konusunda  da sizlere çözümler sunmaktadır.  Her türlü siparişinizde firmamızla iletişime geçebilirsiniz.