Trafik Güvenlik Aynası

Trafik güvenlik aynası kullanım bakımından kolay, fiyat bakımından uygun ancak oluşturduğu güvenli alan bakımından çok faydalı bir üründür. Trafik güvenlik aynaları araçların birbirlerini görmedikleri virajlarda,  birbirlerini görmelerini sağlayarak can ve mal kaybına engel olmaktadır. Bu aynalar bu açıdan bakılınca çok önemli görevler üstlenmektedirler. Kullanılan yere göre yol çizgileri konusundan bile daha önemlidir diyebiliriz.

Trafik Güvenlik Aynası

Trafik Güvenlik Aynası Kullanım Alanları

Trafik güvenlik aynaları çoğunlukla günümüzde çok sık kullandığımız alışveriş merkezi ve sitelerin otoparklarında, birçok kişinin çalıştığı fabrikalarda ve yüksek hızlarda araç geçişlerinin olduğu ve görüş seviyesinin çok az olduğu kavşaklarda kullanılan bir trafik düzenleyici malzemedir.

Otoparklarda Trafik Güvenlik Aynası

Bunlardan en sık olarak trafik aynaları ile çoğunlukla otoparklarda karşı karşıya gelmekteyiz. Otoparklarda iki aracın çarpışma ihtimali olan virajlara konmaktadır. Örnek olarak köşeyi dönecek araç, diğer taraftan gelecek aracı görmediği için viraj tehlike oluşturmaktadır. Bu ayna ile iki araç görüş açılarında olmamasına rağmen birbirini görebilmekte ve çarpışmayı önleyebilmektedir.

Fabrikalarda ve Yollarda Ayna Kullanımı

Çok çalışanlı fabrikalarda, forkliftlerin insanları göremediği köşelere montajı yapılmakta ve insanlara zarar gelmesi bu sayede önlenmektedir. Yollarda süratli seyir halindeyken ani çıkan kavşaklarda da montajı yapılarak, ters yönden gelen araçların birbirlerini görerek yavaşlamaları ve çarpışmamaları bu şekilde sağlanmaktadır. Trafik aynaları bu kullanımlarının yanı sıra sitelerden ve garajlardan çıkışlar da da kullanılarak, geçiş yapan araçların kör noktada kalmasını engellemektedir.

 

Trafik Güvenlik Aynaları Montaj Şekli

Trafik güvenlik aynalarının montajını işi bilen birinin yapması oldukça elzemdir. Montaj yapacak kişinin trafik aynasını ne kadar yüksekliğe montaj yapacağını, hangi açı ile montajını uygun olacağını ve eğiminin nasıl olacağını bilmesi gerekmektedir. Doğru yapılan bir montaj hem yaşanacak kazaları azaltarak can ve mal kaybını en aza indirgeyecek ve ürünün trafik üzerindeki etkisini arttıracaktır. Doğrudan insan hayatını ilgilendirdiğinden firma olarak önerimiz, bu işi veren firmalar tarafından montajının yapılması gerektiğidir.

Kullanım bakımından en etkili trafik ürünleri arasında ön sıralarda bulunan trafik güvenlik aynaları, piyasada her kalitede bulunmaktadır. Firmamız kurumsal anlayışı gereği her zaman en kaliteli ürünleri sizlere sunmaktadır. İletişim bilgilerimiz üzerinden bizimle iletişime geçebilir ve anında sipariş verebilirsiniz.