Trafik Konisi

Trafik konisi trafikte yol çizgisi çalışmalarında, otoparklarda trafik düzenlemelerinde, fuar alanlarında, sanayi tesislerinde ve farklı birçok mevkide sıklıkla kullanılır.

Trafik Konisi

PVC malzemeden üretilen ve üzerine reflektif bant yapıştırılan trafik konisi farklı uzunlukta , farklı kalitede ve çeşitlilikte olabilir.

Trafik Konilerinin Kullanım Alanları

Trafik konilerinin ana kullanım amacı ve en yaygın kullanıldığı alan yol trafik çalışmalarıdır. Örneğin il yollarında yol çizgisi çizmek için yola çıkan bir yol çizgi ekibinde minimum 250 adet trafik konisi olmak zorundadır. Aksi halde yolu istediği gibi kapatıp, açamaz ve yönlendiremez. Ayrıca çizdiği çizgileri de koruyamaz. Bu örnekten hareketle yol çalışmalarında trafik konisinin önemini vurgulamak gerekmektedir.

Trafik Konisi Kullanımı

Trafik konileri yol çalışmalarında sık sık dizilerek araç sürücülerine, şüpheye yer bırakmadan gereken şeritten gitmesi için yön gösterir. Araç sürücüleri bu reflektif ve renkli malzemeyi takip ederek yol çalışmasının yönlendirdiği doğrultuda giderler.

Trafik Konilerinin Rüzgarda Kullanımı

Yol çalışmalarında trafik konilerini rüzgarda savrulmaması için taban ağırlıkları ile kullanmak doğru olacaktır. Aksi halde yola savrularak trafik güvenliğini tehlikeye sokabilmektedirler.

Trafik konisi alışveriş merkezlerinde otopark çizgisi gibi trafik tanzimini sağlamak için sıklıkla kullanılmaktadır. Park yapılmayacak alanların kapatılması için, vale parklarının belirlenmesi için , en alt katlarda bulunan araç yıkama istasyonlarının araç park yerlerinin belirlenmesi için kullanılır.

Trafik Konisi Üzerine Levha Kullanımı

Trafik konilerinin en üst noktalarına takılan plastik küçük ebatta levhalar ile işlevleri değişebilmektedir.

Örneğin trafik konisinin üstüne takılan bir Kaygan Zemin levhası o mevkide yayaların uyarılmasına yardımcı olur. Ayrıca trafik konilerinin birbirine kırmızı beyaz renkte plastik zincir ile bağlanması sonucu parklanma yasağı bölgeleri de netleştirilmiş olur.

Bu yönüyle trafik konileri çok amaçlı olarak kullanılmaktadır.

Trafik Konileri ile Trafik Yönlendirme İşlemi

Bunların dışında trafik konileri herhangi bir trafik kazası durumunda araçların etrafının çevrilmesine ve yoldan geçen diğer araçların dikkatini çekmek için de kullanılır. Trafik konileri gören bir sürücü o mevkide hızını yavaşlatarak tedbir almasına neden olmaktadır.

Trafik konilerini şirketimiz bünyesinde 10 lu -50 li – 100 lü kampanyalar halinde uygun fiyatlarla müşterilerimize ulaştırmaktayız.

Trafik konisinin malzeme kalitesi, reflektif bant kalitesi gibi unsurlar birim fiyatlarımızı belirlemektedir. Ancak siz değerli müşterilerimize kampanyalarla yardımcı olmak istemekteyiz.